Saturday, October 5, 2013

Sushi: jumalate toit

Jaapani toit on suurepärane – see on lihtsalt vaieldamatu fakt. Okonomiyaki, yakisoba, tonkatsu, tempura... ja loomulikult sushi. Taevalik, taevalik sushi... Kahjuks ei ole sushi siin just kuigi palju odavam kui kodumaal – seda eriti siis, kui soovid mõnd peent sushirestorani külastada. On aga ka alternatiive. Üheks selliseks on kaiten-sushi ehk siis sushirestoran, kus liikuva konveierlindi peal on väikesed taldrikud sushiga: siruta lihtsalt käsi välja ja haara, mida soovid. See on lihtne ja võrdlemisi odav viis saada head sushit ning mis kõige parem: sa ei pea keelt oskama, et sellises kohas hakkama saada.
Teise nädala lõpul avastasime Osu piirkonnast ideaalse kaiten-sushibaari: Kappa Sushi. Ma pole kunagi varem nii täiuslikult lihtsas sushibaaris käinud ja nüüd, kus olen midagi nii suurepärast kogenud, on mul raske vähemaga leppida. Mis selle sushibaari juures siis nii erilist oli? Las ma räägin teile.


Esiteks on sul sisse astudes võimalik valida, kas tahad leti ääres või lauas istuda. Mõlemad variandid on head, kuid väikese grupiga olles on kasulikum leti äärde minna. Miks? Noh, nimelt on asi selles, et iga laua (ja leti ääres iga istumiskoha) ees on puutetundlik ekraan, mis võimaldab menüüst igasugu toite/jooke tellida. Lauas istudes tuleb ekraani jagada, leti ääres olles on aga igaühel oma ekraan. Muidugi ei ole menüü kasutamine kohustuslik, sest võid ikkagi lindi pealt endale asju krabada, aga ekraanil on omad eelised. Esimene nendest on see, et valik on suurem – lindi peale ei panda alkohoolseid jooke, suppi, jäätist ja muid taolisi asju. Teiseks saad menüüd kasutades kiiremini leida soovitud toidud ega pea ootama, et miski juhuslikult mööda sõidaks. Ning kolmandaks (ja see on kõige tähtsam) sõidab tellimus sinu juurde pisikesel rongikujulisel kandikul, kui menüüs tellid. Jah, su toit sõidab ise kohale... pisikeses rongis... Kas see pole mitte kõige lahedam asi maailmas?!


Aga sellega asi ei piirdu. Lisaks suurepärasele sushile on Kappa Sushi ka hämmastavalt odav: ainult 105 jeeni (kuskil 70 eurosenti) taldriku eest. Ja taldrikul on keskmiselt 2 nigirit, 3 futomakit või 6 tavalist makit. Võrrelge seda nüüd Eesti hindadega... vahe on täitsa olemas. Lisaks sellele saad sa tasuta teed, nii palju kui vähegi tahad, ja igas lauas on pudel sojakastet, mitu pakki wasabit ja terve hunnik ingverit. Kõik kauba peale. Maksmine on samuti imelihtne: taldrikud loetakse üle, summa lüüakse kokku ja sulle antakse arve, millega kassasse siirdud. Midagi lihtsamat on raske ette kujutada. Pole siis ime, et ma juba enne restoranist lahkumist teatasin, et tahan sinna tagasi minna. Ja seda ma ka tegin... kolm päeva hiljem. Sest sushi on jumalik ja nii suurepärasesse kohta lihtsalt tuleb tagasi pöörduda. 

No comments:

Post a Comment