Friday, May 23, 2014

Kirsiõite aegu....

Pea kõik on filmidest või sarjadest näinud, kui ilusaks Jaapan muutub, kui kirsid õitsevad. Linnu ja külasid kaunistavad tuhanded roosaõielised puud, mis muudavad kogu ümbruse muinasjutuliselt kauniks. Kahvatud õied kõrguvad peade kohal ja langevad iga tuuleiili toimel roosa vihmana alla. Kirsside õitsemise aeg on Jaapanis imekaunis ning loomulikult väga romantiline aeg. Loomulikult lähevad sel ajal kõik vähegi mõistlikud inimesed parki piknikule ja kirsiõisi vaatlema - kogu üritus kannab nime 'hanami' ning selle mõte on lihtsalt värskes õhus ning sõprade seltskonnas kirsiõisi imetleda. 
Ootasin seda aega pikkisilmi juba enne, kui Jaapanisse kohale jõudsin. Teadsin, et kevadel muutub kogu Nagoya linn maaliliselt kauniks ning et mul õnnestub nautida seda, mida olin varem vaid filmidest ja multikatest näinud. Olin veidi pettunud, kui avastasin, et kirsid õitsevad vaid maksimaalselt kaks-kolm nädalat, aga isegi see ei suutnud mu tuju rikkuda. See tähendas lihtsalt seda, et pidin nendest nädalatest viimast võtma ja iga päev kas parki minema või lihtsalt ümbruses ringi jalutama. 
Lõpuks jõudis aprill kätte ning puud, mis olid varem paistnud kui raagus skeletid, muutusid just kui võluväel. Kirsiõied olid äkitselt igal pool ning mina nautisin seda kaunist aega täiel rinnal. Läksin pea iga päev sõpradega parki, kus me tegime seda, mida jaapanlased tavaliselt hanami aegu teevad: istusime puude all, nautisime vaadet ja... jõime veini... 
Jah, kui nüüd aus olla, siis tegelikult on kogu see kirsiõite vaatlemine jaapanlaste jaoks lihtsalt ettekääne joomiseks. Pargid on täis kontoritöötajaid, kes lõunapausi ajal puude varjus kergelt napsitavad ja siis tööle naasevad, ning tudengeid, kellel pole midagi paremat teha. Oh, loomulikult oli ka lastega peresid, kes niisama piknikule tulid, aga traditsiooniliselt on hanami ja alkohol tihedalt seotud. Seetõttu otsustasime sõpradega, et läheneme kogu üritusele nii, nagu tüüpilised jaapanlased: haarasime matid, näksid ja alkoholi kaasa ning veetsime kaks nädalat parkides ilusat ilma, üksteise seltskonda ja kauneid kirsiõisi nautides. 
Võiksin kogu üritusest veel lähemalt rääkida, aga ma lasen videol enda eest rääkida. Pool sellest on pühendatud hanami'le, teine pool kõigele muule, mida me sel perioodil tegime (karaoke, takoyaki ja palju muud): https://www.youtube.com/watch?v=ugIrINKIQqs
Autor loomulikult minu kallis havailasest sõbranna, Mary. 

No comments:

Post a Comment